Do you remember these teachers and staff members?  
                      Some of them will be joining us at the reunion.


Robert Dodds ...........................................Principal
Genevieve Pietruszka...............................Asst. Principal / Contemporary Living
John Rindone ...........................................Asst. Principal
Anna Adorno..............................................Spanish
Kenneth Anderson...................................Physical Ed / Athletics
Jim Antl ......................................................Athletics / Family Life
Janet Balsley.............................................Physical Ed
John Baumgarten.....................................Physical Ed, Soc. Studies, Psychology
Alexander (Sandy) Berger.......................Athletics, Mathematics, Family Life
Robert Brelsford.......................................Work Experience Counselor
Patricia Browning.....................................English,  Reading-Study Skills
Joanne Carson.........................................Clothing
Erelene Christensen...............................English
Robert Clarno...........................................Educational Dev. Group
George Fetter............................................English, Reading-Study Skills
James Fletcher.........................................Mathematics
John Green ...............................................Counselor
Joy Gritts....................................................Athletics, Life Science, Physical Science
Gail Harriss...............................................English
Jerry Harvey...............................................Mathematics
Ralph Haught............................................Mathematics
James Heiner...........................................Typing,  English
Don Helton................................................Social Studies, Health, Driver's Education
Robert Johnson.......................................Social Studies
Terry Johnson..........................................Physical Education, Mathematics
Mary Jones...............................................Business Education
Thomas Jones........................................English
Raymond Kronzer...................................Counselor
Wendell Lisle...........................................Biology, LIfe Science
Victor Long...............................................Counselor
Robert Love..............................................Chemistry, Physics
Donald Marshall.......................................Music
Leo P. McDonald......................................English
Thomas Mercer.......................................Mathematics, Health-Driver Edu, Athletics
Marie Miller...............................................Library
Rose Miller ...............................................Spanish
Bryon Meyers........................................... Social Studies, Athletics
Ben Nance ............................................... Industrial Arts
Dorothy Ozanne ..................................... Nurse
Hayden Parks ........................................  Social Studies
Loney Peacock .....................................  Social Studies
Michael Pradels ................................... Dean of Student Activities, Social Studies
John Purvis ........................................... Industrial Arts, Crafts
Thomas Rice ......................................... Social Studies
Barbara Rivard ..................................... Biology
Thomas Robinson ............................... English
Michael St. Marie ................................ Industrial Arts
John Scott ............................................ Graphic Arts, Photography
Carol Shaw .......................................... Homemaking
Maxine Shofner................................... Business Edu.,  Vocational Counseling
Orville Shofner .................................... Drama
Warren Smith ..................................... Mathematics
John Sullivan ...................................... Business Education
Sharon Sybert .................................... Physical Education
Pascual Talamantes ......................... Educational Dev. Group E
Ted Testa ............................................. Physical Education
Alva Thomas ....................................... Art,  Crafts
James Thompson ............................. Family Life, Social Studies, Athletics
Frank Thurman .................................. Educational Dev.  Group D
Jan Vach ............................................. Annual, English, Journalism
Benna Wilson ..................................... German, Social Studies
Paulette Wilson ................................. French
Sharon Yaap ....................................... Journalism, Newspaper